Biz ve “Sihirli rahatlama şişemiz”:)

Mart 1, 2013

Antalya Koleji anaokulunda bu hafta miniklerle yoga dersimizde “sihirli rahatlama – sakinleşme şişeleri” yaptık:) Çok keyifli bir etkinlik oldu.

Oldukça kolay bir uygulama. Eğer bunu okuyan annelerimiz-babalarımız evde çocuklarıyla;  anaokulu öğretmenlerimiz de sınıflarında öğrencileriyle uygulamak isterlerse, aşağıda şişenin hazırlanışıyla ilgili kısa bir açıklama yazdım.

Bu şişenin amacı, çocuklarımızın odaklanma sürelerini uzatmak; zihinlerini dinlendirmek ve onları rahatlatmak, sakinleştirmek. Şişeleri izlerken, çocukların nasıl odaklandıklarını ve rahatlamaktan dolayı nasıl uykularının geldiği görseniz, siz de bizim gibi bu şişeye “sihirli” dersiniz:)

Aileler çocuklarıyla beraber, yumuşak, güzel bir müzik eşliğinde bu uygulamayı yaparlarsa, çok daha faydalı olur. Hem böylece ailelerimiz de rahatlamış, gevşemiş olurlar..

Biz dersimizde, şişelerimizin içine “sevgi“, “şefkat” ve “huzur” doldurduk. Dileriz bu güzel duygular hem bize, hem dünyamıza şifa olsun..

Sevgiyle,

Elif

[cornerbox color=”ffffff” backgroundcolor=”4ba2d1″ bordercolor=”0a1585″ borderwidth=”2″ borderstyle=”solid” icon=”” ]Şişe için gerekli malzemeler:

* 1 adet yarım litrelik pet şişe

* 3-4 damla gıda boyası (Biz genellikle yeşil rengi tercih ediyoruz. Çünkü yeşil rengin dinlendirme ve rahatlatma özelliği var. Aynı zamanda sevgi ve şefkat duygularıyla bağlantılı olan kalp çakramızın rengi. Ama tabii ki arzu ettiğiniz rengi uygulayabilirsiniz..)

* Kırtasiyeden temin edebileceğiniz renkli simler

Öncellikle pet şişenin üzerindeki kağıdı çıkartıyoruz ve içine (üzerinde boşluk bırakacak şekilde) su dolduruyoruz. Gıda boyasını, eczanelerden temin edebileceğiniz en ufak boy plastik şırıngaya alıyorsunuz (iğnesiz tabii ki..:). Aldığınız boyayı, pet şişedeki suya 3-4 damla damlatıyorsunuz (gıda boyası oldukça koyu bir boya türü, o yüzden 3-4 damla boya, arzu ettiğiniz açık rengi yakalamak için çok ideal). Ve daha sonra elinizdeki simlerden içine serpiyorsunuz.

Ve ağzını kapatıp, kapağı bantlıyoruz ki, minikler dalıp da açmasınlar.

Sonrasında “sihirli şişenizle” güzel, sakin bir müzik eşliğinde, çocuğunuzla beraber harika bir rahatlama aktivitesine başlayabilirsiniz..[/cornerbox]

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2015 Nefes ve Yaşam
Tüm Hakları Saklıdır
Elif Şandan Doygun
0535 895 44 71   info@nefesveyasam.com
Nefes ve Yaşam