Nefes Çalışmaları

Nefes, yaşam kaynağımız..

Doğduğumuz ilk andan itibaren yaşamda kalmamızı sağlayan temel besin kaynağımız. Peki nefesin, sadece fiziksel değil, ruhsal bedeniniz için de en temel besin kaynağı olduğunu, nefesinizi kontrol ederek düşünce ve duygularınızın kontrolünü sağlayabileceğinizi biliyor musunuz?

Günde yaklaşık 20.000 kere nefes alıyoruz. Bir seferlik alınan hatalı bir nefes belki tehdit edici görünmezken, günde 20.000 sefer yanlış alınan nefes, fiziksel ve ruhsal bedenlerimizi daha iyi kullanmamızı, daha sağlıklı bireyler haline gelmemizi engelliyor.

Doğduğumuz anda nefesimizi en mükemmel ve doğru haliyle alırken, ilkokul çağı öncesinde bu doğal becerimizi kaybetmeye başlıyoruz. Doğru nefes almayı yeniden hatırlayarak, fizik bedenin enerjisini karşılayacak yeterli oksijenin vücuda alınmasını, organlarımızın daha iyi beslenmesini ve duygu ve düşüncelerimizin kontrolünü sağlayabiliriz.

Doğru nefes almanın yanı sıra, nefes teknikleriyle hızlanmış ve kontrolden çıkmış duygu ve düşünce sistemimizi dengeleyebilir; aşırı kaygı, stres, öfke ve gerginlik gibi üzerimizde negatif etkisi olan duygularımızı nötr hale getirebiliriz.

Nefes teknikleriyle hem sizlerin, hem de çocuklarınızın daha sağlıklı, daha huzurlu ve daha sakin bireyler haline gelmesi mümkün.

Nefesin sihirli gücüyle tanışmaya hoş geldiniz..

* Çocuk ve yetişkinlere yönelik uyguladığım nefes eğitimleri ve seminerlerinin fotoğraflarına şu link‘ten ulaşabilirsiniz..

5 YORUM “Nefes Çalışmaları”

 1. sevim sevinç dedi ki:

  oğlumla birlikte nefes egzersizlerinin eğitimine katılmak istiyorum. urla-iskele de oturuyoruz.size nasıl ulaşabilirim. hafta sonları çalışmalarınız var mıdır…? selam ve saygıyla.sevim sevinç

  1. Elif Şandan Doygun dedi ki:

   Merhaba Sevim Hanım,
   Talepler dahilinde hafta sonları nefes, çocuk yogası & aile yogası çalışmalarım oluyor. Mail adresinize GSM numaramı göndereceğim. Detaylı bilgi için beni rahatlıkla arayabilirsiniz..
   Güzel bir akşam dilerim.
   Sevgiyle,
   Elif Şandan Doygun

  2. Elif Şandan Doygun dedi ki:

   Sevim Hanım iletişim bölümüne göndermiş olduğunuz mesajınızı yeni gördüm.
   Sizin belirttiğiniz kapsamda, 13-14 Nisan tarihlerinde İstanbul’da “Nefes Teknikleri” eğitimi vereceğim. Eğitimle ilgili detaylı bilginin yer aldığı link’i size aşağıda gönderiyorum. Daha detaylı bilgi için e-mail adresinize göndereceğim GSM numaramdan bana ulaşabilirsiniz..
   Sevgiyle,
   Elif

   http://barakayoga.wordpress.com/2013/02/18/cocuklar-gencler-yetiskinler-icin-nefes-teknikleri/

 2. Guliz dedi ki:

  Elif Hanım bir arkadasiniz yönlendirdi beni size nasıl ulaşabilirim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Güliz hanım,
   Bana 0535 8954471 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz. Haberleşmek üzere.
   Çok sevgiler,
   Elif

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2015 Nefes ve Yaşam
Tüm Hakları Saklıdır
Elif Şandan Doygun
0535 895 44 71   info@nefesveyasam.com
Nefes ve Yaşam