Kahkaha Yogası

kahkaha yogasi

Kahkaha yogası,  Tıp Doktoru Dr. Madan Kataria tarafından 1995 yılında keşfedilmiş bir yöntemdir. Bugün 65’i aşkın ülkede bu yöntem okullarda ve şirketlerde kişilerin motivasyonlarını arttırmak, streslerini azaltmak için uygulanmaktadır.

Kahkaha yogası, kahkaha egzersizleri ile nefes tekniklerinden oluşan, bedene daha fazla oksijen alınmasına ve kişinin kendisini daha enerjik ve daha sağlıklı hissetmesine yardımcı olan bir tekniktir.

Kahkaha yogası, nefes teknikleri ile birleştiğinde, stres, kaygı, öfke patlamaları, uyku bozukluğu yaşayan kişilerde destekleyici yöntemlerden birisidir.

Ve kahkaha yogasının, kalp rahatsızlığı, mide rahatsızlıkları, depresyon, baş ağrıları, yüksek tansiyon, kanser ve astım gibi rahatsızlıklar üzerine tedavi görenlerin de, iyileşme süreçlerine yararlı olduğu bilinmektedir. Kahkaha atmak ve doğru nefes üzerine çalışmalar yapmak her yaştan herkes için şifadır..

Kahkaha yogasının faydaları:

  • Bedene daha fazla oksijen girmesini sağladığı için stresi azaltır.
  • Vücudun, endorfin hormonu (mutluluk hormonu) salgılamasına neden olur; böylece kişi kendisini daha iyi hisseder.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Dolaşım sistemini hızlandırır ve dengeler.
  • İçe atılan ve bastırılan duyguların dışarıya vurulmasını; zihinde toplanan negatif düşüncelerin ve kaygıların kahkaha yoluyla giderilmesini sağlar.
  • Bireylerin enerji ve motivasyonlarını yükseltir, böylece karşılaştıkları problemlere daha pozitif bir bakış açısı geliştirmelerine yardımcı olur.

Kahkaha yogası & Nefes çalışmaları & derin gevşeme tekniklerini beraber uyguladığım atölye çalışmalarına katılmak isterseniz, İletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda kurumlara yönelik, çalışanların motivasyonlarını arttırmak; çalışanlar arasında işbirliği ve takım çalışmasını güçlendirmek; çalışanların iş stresinden kaynaklanan gerginlik, öfke, kaygı, uyku bozukluğu gibi yaşadıkları olumsuzlukları en aza indirgemek ve çalışanlar arasında daha olumlu bir iletişim geliştirmek adına “Kahkaha Yogası & Nefes Teknikleri Atölyesi” uygulamaktayım. Detaylı bilgi için İletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.

* “Kahkaha Yogası” etkinlikleri ile ilgili fotoğraflar şurada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2015 Nefes ve Yaşam
Tüm Hakları Saklıdır
Elif Şandan Doygun
0535 895 44 71   info@nefesveyasam.com
Nefes ve Yaşam